مرکز آموزشی و دکوراسیونی کفپوش موکت دیوارپوش و چمن مصنوعی

بهترین ها را داشته باشید
طبقه بندی موضوعی

۵ مطلب در ارديبهشت ۱۴۰۰ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

ترجمه مستقیم از انگلیسی ماهیت فن آوری را به بهترین روش ممکن توضیح می دهد: اساس نه با یک موضوع ، بلکه با بسته نرم افزاری است. از مش متراکم یا بوم سخت به عنوان پایه استفاده می شود. در سمت عقب ، شمع چسبانده می شود ، و سپس یک بستر (لاتکس یا هیدروبوندی) به پایه متصل می شود.
در طول دوخت دوخت ، حلقه ها تشکیل می شود ، تعداد زیادی حلقه - آنها یا بریده می شوند یا سالم می مانند ، و یک قیمت موکت تافتینگ حلقه ای پیدا می کنند. ترکیب شمع بریده شده و حلقه ها در حال حاضر الگوی اصلی ایجاد می کند ، اما این کمترین حد ممکن است - استفاده از تافتینگ چند وجهی است


تافت زدن ماشین

آقای کابل ، مهندس آمریکایی ، مخترع تافتینگ محسوب می شود. با این حال ، او تافت زدن را اختراع نکرد ، بلکه دستگاهی است که بسته های پیچ خورده کاموا را در تار محکم می کند. تجهیزات (مکانیزم ماشین نزدیک ترین ماشین چرخ خیاطی است) ، مجهز به سوزن و قلاب های زیادی ، به سرعت و با دقت کار می کردند ، که باعث می شد قالیبافی ، به یک صنعت تبدیل شود - موکت ها ارزان و مقرون به صرفه می شوند. و تافتینگ دستی هر دو قبل از اختراع دستگاه وجود داشته و به حیات خود ادامه داده و در شرق بسیار مورد تقاضا بوده است.

تافت زدن دستی

مزیت اصلی فناوری تافتینگ دستی ، امکانات بی پایان آن است: هر شکل ، هر ماده ، هر اندازه ، نقاشی با هر پیچیدگی. حتی می توانید یک پرتره ببافید و آن را سه بعدی کنید. شما می توانید قسمتهایی از موکتهای مختلف را ترکیب کنید و از مواد دیگر - چرم ، فلز ، چوب ، کریستال های تزئینی و غیره درج کنید.

موکت ها از پشم طبیعی ، ابریشم ، پنبه ، ویسکوز ، اکریلیک ، بامبو بافته می شوند. گاهی اوقات مواد با هم ترکیب می شوند. از نخ هایی با ضخامت های مختلف استفاده می شود. با استفاده از یک موی هنری برجسته و گرد ، توده ای از ارتفاع های مختلف ، یک اثر سه بعدی حاصل می شود - به اصطلاح موکت های برجسته به دست می آیند. ارتفاع شمع از 5 تا 45 میلی متر متغیر است. طولانی ترین آن در موکتهای Shaggy است.

تافتینگ دستی فناوری است که به شما امکان می دهد موکت های منحصر به فردی ایجاد کنید. در همان زمان ، مدل می تواند با فضای داخلی هم پوشانی داشته باشد ، با آن ادغام شود ، یک طرح رنگی را با منسوجات یا کاغذ دیواری ترکیب کند ، یا اگر بتواند مسلط باشد ، در صورت وجود موکت روی منزل ، مرکز فضا باشد یا "پنجره ای به سمت ناشناخته" باشد. دیوار می توانید قالب سقف را کپی کنید (نوعی پرهیز ایجاد کنید) و آن را حجیم کنید. شما می توانید کارهای زیادی انجام دهید - تقریباً همه کارها.

انواع مدل موهای موکت تافته

59ae94dd46996a95ec709-d93b-44e9-829f-db8

تقسیم به انواع برش موکت مشروط است ، زیرا هیچ چیز مانع از ترکیب ، جستجو و ایجاد چیز جدید نمی شود. به طور سنتی استفاده می شود:

نقش برجسته ،

● گرد ،

● روی یک توده از ارتفاعات مختلف گرد شده ،

● U شکل ،

● مرزی

 یک مدل موی مجعد حتی از یک موکت منگوله ای تک رنگ - یک اثر هنری ، یک مبلمان شیک ، یک تسکین دهنده و حجیم می کند.

تکنیک اپلیک

این روش شامل اتصال چند قطعه برش خورده از یک موکت پرزدار در یک پشت است. این است که چگونه اشکال عجیب و غریب به دست می آید. در این روش می توان از موکتهای آماده بخش بازار انبوه استفاده کرد ، که به طور قابل توجهی هزینه تمام شده محصول را کاهش می دهد ، بدون اینکه به هیچ وجه عملکرد تزئینی آن تأثیر بگذارد.

اجرای پروژه های با بودجه کم مورد نیاز والدین است - موکت کودکان برای طول عمر طراحی نشده است. سن آن کوتاه است ، بنابراین ، ادعا می شود مواد ، مقاومت آنها بسیار کمتر است. موارد اصلی پاکیزگی زیست محیطی و ضد آلرژی است. مقاومت در برابر سایش ، مقاومت ، پایداری رنگ نقش مهمی ندارد.

پیشنها می کنیم که انواع موکت مناسب برای دکوراسیون داخلی شرکت را بخوانید

مرجع تاریخی

هزاره ها ، سن تقریبی تاریخ موکت ها است. قدیمی ترین نمونه برجای مانده (چرت ، در آلتای یافت شده) مربوط به قرن 5 قبل از میلاد است. اگر امروز موکت عملکرد سودمندانه ای را انجام نمی دهد ، یک بار از سرما محافظت می کند. موکت علاوه بر مفید بودن ، گواه ثروت صاحب آن بود.

ویژگی های تزئینی موکت ها تقاضا کمتر عملی نیست - در قرن 16th-11th. قبل از میلاد نقاشی های کامل بافته شده بود. تصاویر این نقاشی ها در مقبره توتموز چهارم یافت شد. نقاشی دیواری در بنی حسن (قرن 10 قبل از میلاد) موکت را به تصویر نمی کشد ، بلکه روند ساخت آن را نشان می دهد.

جالب ترین عملکرد یک قیمت موکت طرح دار باستانی برای یک فرد مدرن یک حامل اطلاعات است. شاهکارهای قالی بافی را می توان مانند کتاب خواند - آنها شامل کل تاریخ زمین و افسانه های مربوط به جهان است. در ابتدا ، اسبها و شترها روی موکتها راه می رفتند ، پرندگان پرواز می کردند ، مردم به دنبال کار خود بودند. اسلام اوضاع را تغییر داد - به دلیل ممنوعیت به تصویر کشیدن موجودات زنده ، موکت ها پر از گل و تزئینات انتزاعی بود که برخی از آنها قرآن را به تصویر می کشید. یک مبتدی آهنگی درباره جهان را در یک موکت ایرانی می بیند.

 ادای احترام به دلیل گرانی موکت ها را شامل می شد. امروز با تلاش و کوشش دستی ، سطح قیمت را بالا نگه می دارد.

منبع : lekover

 • محسن کفپوش
 • ۰
 • ۰

ماهیت کودک این است که شیطان و بازیگوش باشد و این نگرانی که ممکن است به کودک عزیزم در هنگام بازی و فعالیت آسیب وارد شود، هیچ وقت یک مادر را رها نمی کند. اما دکوراسیون حتی در این گونه مسائل هم می تواند به کمک شما بیاید. کافی است با ترفندهای دکوراسیونی مختلف آشنا شوید و به وسیله آن ها؛ از آسیب دیدن کودک عزیزتان هنگام بازی جلوگیری کنید. اگر می خواهید با این ترفندها آشنا شوید بهتر است تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

کفپوش مناسب اتاق کودک حتما شما هم می دانید که بیشتر آسیبی که به کودکان وارد می شود ناشی از زمین خوردن آن ها است. اما اگر فضایی که کودک در آن ها حضور دارد، دارای کفپوش مناسب و ایمن برای کودک باشد این آسیب ها به حداقل خود می رسد. به همین خاطر ما هم تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به شما کفپوش های مناسب برای کودکان را معرفی کنیم. این کفپوش ها می توانند در هر کدام از فضاهای داخلی خانه شما اجرا شوند، اتاق نشیمن یا اتاق کودک فرقی نمی کند.

کفپوش های امن اتاق کودکان,مناسب ترین کفپوش های اتاق کودکان
موکت ها با پرزهای بلند یکی از ایمن ترین کفپوش ها برای کودکان هستند

موکت هایی با پرزهای بلند برای اتاق کودکموکت ها یکی از ایمن ترین کفپوش ها برای کودکان هستند، مخصوصا اگر از نوع موکت هایی با پرزهای بلند انتخاب شوند. با خرید موکت پرز بلند شدت ضربه ها را به خوبی مهار می کنند و به دلیل بافت نرم و لطیف شان باعث جلوگیری از آسیب دیدن کودک دلبند شما می شوند. مطلب موکت و تاثیر شگفت انگیز آن در دکوراسیون داخلی شما را بیشتر با این کفپوش آشنا می کند.

کفپوش چوبی برای اتاق کودک,امن ترین کفپوش ها
برای فضای اتاق کودک کفپوش مناسب و ایمنی را برای جلوگیری از آسیب های کودک انتخاب کنید

اگر فکر می کنید که موکت ها ظاهری یک دست و یکنواخت دارند و می توانید برای تزیین آن ها اقدام کنید. مثلا می توانید یک فرش کوچک را روی قسمت از موکت ها بیاندازید و یا این که موکتی با رنگ دیگری تهیه کنید آن ها را به اشکال مختلف مثل دایره، قلب و یا هر شکل دیگری برش دهید و آن ها را روی موکت زیرین بچینید.
 
کفپوش های تاتامی مناسب اتاق کودکان, دکوراسیون اتاق کودک به سبک مدرن
برای تزیین موکت می توانید از فرش یا یک موکت به رنگ دیگر استفاده کنید


استفاده از تاتامی به عنوان کفپوش اتاق کودکتاتامی ها هم یکی دیگر از کفپوش هایی هستند که برای اتاق کودک و یا فضاهایی که کودکان از آن ها استفاده می کنند، بسیار مناسب است. تاتامی ها بافتی نرم دارند، تنوع رنگ آن ها را تبدیل به کفپوش هایی جذاب کرده است. تاتامی ها کاملا ضد حساسیت بوده و برای پوست لطیف کودکان مشکلی ایجاد نمی کنند. معمولا این تاتامی ها به صورت تایل های مربعی شکل و در ابعاد مختلف وجود دارند.کفپوش های تاتامی کاملا ضد حساسیت بوده و برای پوست لطیف کودکان مشکلی ایجاد نمی کنند

استفاده از تاتامی ها در فضاهای مختلف خانهتاتامی ها را می توان در فضاهای مختلفی استفاده کرد، حتی در فضاهای خیس مانند سرویس های بهداشتی. این نوع کفپوش ها خاصیت ضد آب دارند و اگر بنا به اتفاق روی آن ها آبی ریخته شود به راحتی و با یک دستمال پاک و تمیز می شود.
 
مناسب ترین کفپوش های اتاق کودکان, کفپوش های امن اتاق کودکان
کفپوش های تاتامی ها را می توان در فضاهای مختلفی مانند سرویس های بهداشتی استفاده کردتبلیغات آنلاین،رشد درآمد,هزینه تبلیغات


فرش هایی با بافت نرم برای اتاق کودکبرای اتاق کودک عزیزتان می توانید از فرش هایی با بافت نرم هم استفاده کنید. این نوع فرش ها به دلیل بلند بودن ارتفاع تارهای شان می توانند برای کودکان ایمن باشند. از طرفی سایه روشن هایی که به دلیل بلند بودن این تارها روی فرش ایجاد می شود می تواند به جذابیت دکوراسیون داخلی اتاق کودک تان کمک کند.
 
امن ترین کفپوش ها,کفپوش های امن اتاق کودکانکف اتاق کودک تان را رنگ بزنیدشما می توانید از رنگ ها برای پوشاندن کف اتاق کودک تان استفاده کنید. این رنگ ها می توانند تا حدودی سختی کف را از بین ببرند و به دکوراسیون کلی اتاق هم جلوه ای خاص ببخشند.
 
موکت های مناسب اتاق کودک, کفپوش های تاتامی مناسب اتاق کودکان
شما می توانید از رنگ ها برای پوشاندن کف اتاق کودک تان استفاده کنید


انواع کفپوش های چوبی برای اتاق کودکان گر کودک تان از آن سن شیطنتی که باید مدام مراقبش باشید گذر کرده است، می توانید در مورد کفپوش اتاق شان کمی نرم تر برخورد کنید و آن سخت گیری اولیه را کنار بگذارید، به طور مثال می توانید از پارکت های چوبی استفاده کنید و آن ها را با فرش های زیبا بپوشانید.
 
دکوراسیون اتاق کودک به سبک مدرن,دکوراسیون کفپوش
اگر سن شیطنت فرزندتان تمام شده است می توانید از کفپوش های چوبی استفاده کنید

منبع

 • محسن کفپوش
 • ۰
 • ۰

آشنایی با انواع موکت

موکتهای الیاف طبیعی

 

مواد طبیعی قرن ها توسط سازندگان موکت مورد استفاده قرار می گرفت و هنوز هم بهترین گزینه برای افرادی است که بدنبال انحصار ، کیفیت و راحتی هستند. بیشتر این وسایل از پشم ، ابریشم ، پنبه ساخته می شوند. موکتهای بومی ساخته شده از سیسال محبوبیت بیشتری پیدا می کنند - الیافی از برگهای گاو مکزیک.

 

موکت های طبیعی

پشم

 در این بین پیشنهاد میکنیم مطلب انواع موکت ضد لک را ببینید

پشم 100٪ فقط توسط چند تولید کننده استفاده می شود. به طور معمول ، موکت های پشمی دست ساز ، نفیس و بادوام هستند. هزینه بالای محصولات به دلیل ظاهر عالی ، ویژگی های عایق حرارتی و صوتی و راحتی استفاده آنها است. با این حال ، پشم تمیز برای مبتلایان به آلرژی مناسب نیست ، گرد و غبار را به خود جلب می کند ، از بید و کپک می ترسد. علاوه بر این ، پاک کردن لکه ها مشکل است و باید پس از ریختن مایعات کاملاً خشک شود.

ابریشم

 

نخ ابریشم در ترکیب موکتها جذابیت خارق العاده ای به محصول می بخشد. موکتهای ابریشم گرانترین ، به ویژه دستبافت هستند. موکتهای ابریشمی از زیبایی شگفت انگیز به دلیل دوام ، مقاومت عالی در برابر آتش ، ضد حساسیت و درخشش تصفیه شده ارزش زیادی دارند. باریک و سبک ، آنها برای تخمگذار روی زمین بسیار مناسب نیستند ، آنها دیوارها را با آنها تزئین می کنند.

پنبه

 

از الیاف پنبه معمولاً برای ساخت پایه موکت استفاده می شود. پنبه ماده ای ارزان قیمت و کاربردی مناسب برای موکت های مخصوص مهد کودک یا دستشویی است. چنین محصولاتی سبک ، نرم ، قابل شستشو در ماشین ، 100٪ ضد حساسیت هستند.

SISAL

 پیشنهاد می کنم مطلب خرید موکت اداری و انواع پرکاربرد آن را بخوانید.

یکی دیگر از مواد طبیعی. از سیزال برای حصیرهایی که به روندی در طراحی داخلی تبدیل شده اند ، استفاده می شود. حصیر موکت سیزال حصیری مقاوم و مقاوم است ، راه رفتن بر روی آن با پابرهنه مفید است. الیاف سخت و متراکم حیوانات خانگی را اذیت نمی کند ، کثیفی را جذب نمی کند ، به راحتی تمیز می شود و از نظر الکتریکی خنثی است.

موکت مصنوعی

 

آنچه با کمک فناوری روز ایجاد می شود می تواند برای تولید موکت و موکت فوق العاده مناسب باشد. اینها تنسل و ویسکوز هستند. اگر مصرف کنندگان بیش از یک دهه با محصولات ویسکوز آشنا بوده اند ، tenkel - الیافی که از چوب اکالیپتوس ساخته شده است - هنوز خیلی خوب نمایش داده نمی شود و بی فایده است.

 

موکت مصنوعی

ویسکوز کنید

 

به الیاف ویسکوز شباهتی به پارچه کتان ، پنبه ، پشم داده می شود ، به طرز باورنکردنی نرمی و درخشش مشخصه مواد طبیعی را به دقت تولید می کند. سازندگان موکت از ریون خالص برای جایگزینی نخ ابریشم گران قیمت استفاده می کنند و فیبرهای سلولزی ارزان و بادوام را برای موکت دادن روی زمین به موکت های پشمی وارد می کنند.

TENCEL

 

فناوری نانو امکان تبدیل چوب اکالیپتوس غول پیکر به یک الیاف ظریف و لطیف با نرمی فوق العاده و با ساختار گیاهی متخلخل را فراهم می کند. از Tencel به عنوان پرکننده بالش و پتو استفاده می شود ، از آن برای تهیه نخ برای دوخت ملحفه و همچنین الیاف سلولز برای موکتهای 100٪ سازگار با محیط زیست استفاده می شود. از نظر نرمی ، چیزی از ابریشم کم نیستند ، اما اثر گرم کننده فوق العاده ای دارند. اتاقی که با موکت های Tencel تزئین شده است همیشه گرم و دنج است.

موکت های مصنوعی

 

مصنوعی موجود در ترکیب ، انواع موکت های کف را نرمتر ، قابل اطمینان تر ، در برابر سایش مقاوم می کند. علاوه بر این ، نخ های مصنوعی را می توان با باورنکردنی ترین رنگ ها رنگ آمیزی کرد ، که این امر امکان اجرای ایده های طراحی را بسیار گسترش می دهد.

 

موکت های مصنوعی

اکریلیک

 

آنالوگ مصنوعی پشم ، از نظر بصری و در خصوصیات تقریباً قابل تشخیص از آن نیست. نخ اکریلیک به اندازه نخ پشمی نرم است اما رنگ آمیزی آن بهتر است ، بنابراین موکت های اکریلیک درخشان و جذاب هستند. با این حال ، با راه رفتن فعال ، ممکن است گلوله ها در سطح ظاهر شوند.

پلی آمید

 این مطلب را بخوانید : انواع موکت ایرانی و دسته بندی

از پلی آمیدها به طور فعال در تولید موکت و موکت استفاده می شود. موکت های پلی آمید مقاوم در برابر سایش ، با دوام هستند ، برای سلامتی انسان ایمن هستند ، در برابر تمیز کردن خشک و مرطوب مقاومت می کنند. به نخ های پلی آمید بافت های مختلفی داده می شود و موکت هایی با توده کوتاه و پرز بلند تولید می شود.

 

آیا دوست دارید بدانید که چگونه با توجه به ترکیب ، موکت برای کف خود انتخاب کنید؟ بر اساس بودجه ، اهداف ، ویژگی های محصول. به طور خلاصه ، پس:

موکت های طبیعی همیشه در حال روند هستند ، اگرچه گرانتر از موکت های مصنوعی هستند. آنها بر اساس نخ حیوانی (پشم ، ابریشم) یا الیاف گیاهی (پنبه ، سیزال ، جوت ، کتان) ساخته می شوند.

 

مواد مصنوعی و مصنوعی در دسترس هستند و از نظر پارامترها از نخ طبیعی برتر هستند. از الیاف مصنوعی ، ویسکوز و تنسل اغلب از مواد مصنوعی - پلی آمید ، نایلون ، اکریلیک استفاده می شود.

منبع : https://ortgraph.ru/news/vidy-kovrov-po-sostavu/

 • محسن کفپوش
 • ۰
 • ۰

این متن دومین مطلب آزمایشی من است که به زودی آن را حذف خواهم کرد.

زکات علم، نشر آن است. هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای ,بلاگ ها است.

همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. در بعد کسب و کار نیز، روز به روز بر تعداد شرکت هایی که اطلاع رسانی محصولات، خدمات و رویدادهای خود را از طریق بلاگ انجام می دهند افزوده می شود.

 • محسن کفپوش
 • ۰
 • ۰

این متن اولین مطلب آزمایشی من است که به زودی آن را حذف خواهم کرد.

مرد خردمند هنر پیشه را، عمر دو بایست در این روزگار، تا به یکی تجربه اندوختن، با دگری تجربه بردن به کار!

اگر همه ما تجربیات مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهیم همه خواهند توانست با انتخاب ها و تصمیم های درست تر، استفاده بهتری از وقت و عمر خود داشته باشند.

همچنین گاهی هدف از نوشتن ترویج نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده یا ابراز احساسات و عواطف اوست. برخی هم انتشار نظرات خود را فرصتی برای نقد و ارزیابی آن می دانند. البته بدیهی است کسانی که دیدگاه های خود را در قالب هنر بیان می کنند، تاثیر بیشتری بر محیط پیرامون خود می گذارند.

 • محسن کفپوش